Opravy klavírů

Opravy klavírů a pianin

Více jak 40 let zkušeností v oboru ladění a oprav klavírů

Potřebujete zrenovovat Váš starý nebo starožitný hudební nástroj? S důvěrou se obraťte na naši rodinnou firmu. O tom, že dáváte nástroj do správných rukou se můžete přesvědčit na internetových stánkách v rubrice Reference a nebo přímo u nás v naší dílně, kde Vás vždy rádi přivítáme a předvedeme výsledky naší práce. Ke každé opravě hudebního nástroje přistupujeme s maximálním citem a používáme jen takové technologie a materiály, které vrátí nástroji zpět původní vlastnosti. Díky tomuto přístupu zachováme každému nástroji historickou a kulturní hodnotu. 


U Klavírů a pianin provádíme:

  • Nové povrchové úpravy skříní
  • Profesionální renovace a repase mechanik
  • Výměny ladicích kolíků a strunového potahu
  • Opravy nebo výměny količníků
  • Opravy nebo výměny klávesového obložení
  • Opravy resonančních desek (špánování)

Malá ukázka naší práce:

 generální oprava pianina ANT. PETROF model A1

Dostalo se nám příležitosti provést generální opravu skvostného modelu, označeného A1, od firmy Petrof. Jednalo se o skutečně velkou opravu tohoto mohutného nástroje z roku 1912. Při opravě jsme zpevnili vysokou abstraktovou mechaniku, která byla lety zkroucená. Venku byl opravdu každý dílek. Kladívka šla zachovat, dusítka s olivovou barvou spodní plsti jsme dali nová na původní oříšky. Piano má vyspravenou resonanční desku politou resonančním lakem, nové kolíky a struny. Zachovalý litinový rám šel lokálně vyretušovat, velká práce byla učiněna na klaviatuře, kde byly doplněny slonové kosti, prošla, jako vždy překašmírováním (původní lůžka byla kožená). Vyměněny byly prošlapané pedály. Výraznou obnovou se může pyšnit skříň a dílce, které byly druhotně přebarveny načerveno. Vystoupila tak opět původní krása mahagonu a celkový dojem dokreslují dva krásné dvojsvícny. Pianino má výrazný sytý zvuk. Naše Reference - další ukázky našich prací

Několik ukázek významných zakázek, které naše firma realizovala, nebo se na nich podílela.

V této části naší internetové prezentace si můžete přečíst několik článků a prohlédnout fotografie naší práce. Pro více informací klikněte níže.

„Ta nejvyšší možná kvalita služeb za přijatelnou cenu“

Zavolejte nám na telefon

+420 724 218 700