Historie firmy

Velice náš těší že se zajímáte o historii naší rodinné firmy.

Naše rodinná firma působí na českém trhu od roku 1990, ale její kořeny sahají až do roku 1972, kdy náš otec Zdeněk Kocum ukončil studium u firmy Petrof, kde získal kvalifikaci mechanik klávesových hudebních nástrojů. Po ukončení studií nastoupil do podniku československých hudebních nástrojů, kde pracoval jako mechanik a ladič pian. Zde působil a ž do roku 1989. Po událostech v tomto roce se osamostatnil a 15.1.1990 na základě svých dlouholetých zkušeností založil v Klatovech firmu pianoservis Kocum. Takto naše firma úspěšně působila až do roku 2003, kdy se rozrostla o druhého společníka.

Pavel Kocum (společník a syn), se též vyučil v oboru mechanik klávesových hudebních nástrojů u firmy Petrof.

V roce 2005 jsem se pak připojil já, Jan Kocum jako třetí společník a tím rozšířil náš sortiment služeb. Vyučil jsem se jako mechanik akordeonů a harmonik u firmy Delicia a vystudoval Střední průmyslovou školu hudebních nástrojů v Kraslicích.

Tradice naší rodinné firmy sahá více jak 40 let do minulosti a za tu dobu jsme nasbíraly velké množství zkušeností, které se rok co rok rozšiřují. Naše kvalitní a profesionální služby jsou zajisté důvodem, proč nám naši klienti zůstávají věrní a doporučují nás svým známým.

Krédem naší společnosti je vysoká kvalita poskytovaných služeb a cenová dostupnost všem našim zákazníkům.

Mohlo by Vás zajímat

Přečtěte si něco málo o naší činnosoti