Chcete si pořídit nové piano a váháte nad otázkou zda pořídit nový či starší hudební nástroj? 
 

Nákup nového nebo staršího piana musí člověk brát jako investici. Zákazníkovi nahrává fakt, že ceny akustických pianin a křídel neustále rostou a tak nehrozí výrazná ztráta hodnoty nástroje (jak u nového tak i staršího nástroje), pokud se o něj majitel správně stará.

Starší vs nové piano
 

  • Pořizovací cena staršího piana je mnohdy zlomková, proti novému nástroji
  • U hudebních nástrojů jako jsou piana platí následující - Není pravidlem, že čím je nástroj mladší a dražší, tím musí být kvalitnější.
  • Co se týče estetiky, koupě nového nástroje přináší mnohem širší možnosti. Jako zákazník si můžete podle svého vkusu vybírat z nejrůznějších tvarů, barev a velikostí. U starších nástrojů je takováto možnost velice omezená a to především díky mnohem užší nabíce.
  • Piano by vždy mělo být svou kvalitou o něco výš než nároky, jaké na něj budou pravděpodobně kladeny. Při pořizování staršího nástroje je zapotřebí určité procento pružnosti a trpělivosti. Pokud ale vytrváte, dokážete pořídit velmi levně nástroj, který splní všechna Vaše očekávání.


Ať už se rozhodnete pro nový nebo starší nástroj, neváhejte požádat o radu odborníka. Tito lidé díky svým hlubokým technickým znalostem nejlépe dokáží posoudit kvalitu piana. Stoprocentně tak ohlídáte svou investici.